My Return Trip to Haiti

7. dubna 2012 v 14:11 | Týna Reimerová |  Jared - Videos
Původní text:
When I was there last, it was the early '80s. Baby Doc (Jean-Claude Duvalier) was the dictator du jour, Ronald Reagan was pushing his trickle down politics, Jaws had invaded theaters, and Michael Jackson, Van Halen and Prince provided the soundtrack of the time.My return trip in 2011 was a homecoming of sorts as I was fortunate to live in this magical country when I was a kid. Although it was a relatively short period of time, it had a profound impact on my life, so when I heard about the devastating earthquake on the morning of Jan. 12, 2010, I knew I had to go back and find a way to help.

The experiences I had upon going back to Haiti and seeing the incredible poverty and turmoil this already impoverished nation was coping with have affected my life in a way that has forever changed me. I photographed my way through the trip and although I saw the most incredibly awful things, I also saw hope and defiance.
I'm creating this book to share my personal experience, to help to raise awareness, and in some small way continue to share not only what Haiti has gone through, but where they are going.
I'm very excited that the incredibly gifted Fabien Baron has generously donated his time and skills to design it, and honored that he has chosen to contribute to this project.
Překlad:
Když jsem tam byl naposledy, bylo to brzy, 8 hodin ráno. Baby Doc(Jean-ClaudeDuvalier) byl diktátor, Ronald Reagan byl mluvčí jeho dotační politice, Čelistmi napadl divadla, a Michael Jackson, Van Halena princza předpokladu, soundracku času.
Moje cesta tam a zpět v roce 2011 byl návrat domů druhů, jak jsem měla to štěstí žít v této magické zemi, když jsem byl dítě. Ačkoli to bylo relativně krátkou dobu, to mělohluboký vliv na můj život, takže když jsem slyšel o ničivém zemětřesení na ránu 12. ledna 2010, věděl jsem , že se budu muset vrátit a najít způsob, jak pomoci .
Měl jsem zkušenosti a vracel jsem se do Haiti a viděl neuvěřitelnou bídu a otřesů to už se chudí vyrovnali a ovlivnily můj život způsobem, který navždy mě změnil. Fotografoval jsem si cestu přes cestu a když jsem viděl ty neuvěřitelně strašné věci, viděl jsem také viděl naději a vzdor.
Vytvořit jsem tuto knihu abych sdílel své osobní zkušenosti, pomáhal zvyšovat povědomí a tak v nějaké malé naději sdílet nejen to, co Haiti, prošela, ale i kam dnes spějí.
Jsem nadšený, že neuvěřitelně nadaný Fabien Baron se velkoryse věnoval svůj čas a schopnosti, a poctěn, že se rozhodl přispět na tento projekt.

Fotogafickou knihu najdete TADY

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ajinka Ajinka | Web | 7. dubna 2012 v 21:03 | Reagovat

Dobrý překlad :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama